Najczęściej zadawane pytania o upadłość konsumencką: Czy dłużnik może cofnąć złożony wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej ?

cofnięcie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Dłużnik może cofnąć złożony wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej aż do dnia ogłoszenia upadłości. Wówczas znajdzie zastosowanie art. 491¹º ust.1 ustawy z dnia 28 lutego 2003r. Prawo upadłościowe i naprawcze, zgodnie z którym sąd umarza postępowanie na wniosek upadłego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*